18 квіт. 2024

09.04.2024 року на базі Перещепинського ліцею Перещепинської міської ради відбулося засідання методичного об’єднання фахівців психологічної служби на тему: «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя, учня та батьків в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму. Прояви та профілактика насильства в закладах освіти».Згідно вимог НУШ, робота з батьками – це важлива умова успішної діяльності закладу освіти на етапі модернізації системи освіти. Правильна організація роботи з батьками — це перша цеглина у фундаменті взаємодії педагогів і батьків. Якщо вона організована належним чином, то сприятиме поліпшенню умов навчання, виховання і розвитку учнів. Питання партнерства та взаємодії школи та сім’ї наразі є пріорітетним. В дружній та теплій атмосфері всі присутні прослухали виступ Белімової Н.В. та Федоришиної Н.О.(практичний психолог Панасівського ліцею) «Партнерство школи та родини: запорука гармонійного розвитку особистості». Обговорили прийоми партнерства та дієві методи. Обмінялися досвідом ефективних форм роботи з батьками.Прослухали виступ Єрмоленко Н.О. (соціального педагога Перещепинського ліцею) з питання «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання».Белімова Н.В. ознайомила присутніх з «Алгоритмом реагування педагогів на випадки насильства».Іванченко О.А. (практичний психолог Голубівської гімназії) розкрила питання «Гендерні стереотипи - позитивне чи негативне явище сучасного світу». Всі із задоволенням пропрацювали вправи: «Скріпочка» та «Близнюки», а також пограли в «Ресурсні картки для педагогів». Зустріч закінчилася на позитивній ноті. Гаслом партнерства школи та сім’ї є вираз:«Працюю так, щоб наша школа була: школою спокою для батьків,школою радості для дітей,школою креативності для вчителів».